Národní park Lahemaa

zabalit a ODJEZD

Národní park Lahemaa

Národní park Lahemaa se nachází na východě Estonska, nedaleko hlavního města Tallinnu. Je to jedno z největších estonských chráněných území, jež vzniklo v roce 1971. V parku lze pozorovat rozsáhlou přírodní krásu, od luk a lesů až po řeky a jezera. Park skýtá rozmanité možnosti aktivit, od pěší turistiky po návštěvu místních historických památek. Jako oblast pod ochranou přírody se Lahemaa nachází na seznamu UNESCO.

Přírodní krása Národního parku Lahemaa

Park se rozkládá na ploše 70 000 hektarů a zahrnuje rozmanitou přírodní krásu. Lesy, lužní lesy, ledovcové jezera a bažiny jsou přirozenou součástí této fascinující oblasti.

Jednou z nejkrásnějších částí Národního parku Lahemaa je starý borový les, který se nachází na náhorní plošině nedaleko Võsu. Oblast je pokryta hustými keři a jejich vůně vyvolává pocit domova. Národní park Lahemaa také obklopuje majestátní jezero Käsmu, které je domovem mnoha druhů vodních ptáků. Na jeho březích jsou roztroušeny mnohé romantické chaty, které na kráse okolí přidávají ještě více. Pro milovníky přírody je Národní park Lahemaa jedním z nejkrásnějších míst v Estonsku.

Aktivity a památky v Národním parku Lahemaa

Mezi aktivity, které mohou turisté v Národním parku Lahemaa absolvovat, patří pěší turistika, jízda na koních, jízda na kole, plavba lodí, jízda na kajaku či kanoe nebo koupání. Kromě toho se v parku nachází nesčetné památky, jako je například Kostel sv. Pirošky, Vyhlídkový kopec Sikki, Hrad Palmse, Aleksandrova kaple a mnoho dalších. Návštěva těchto památek je skvělou příležitostí k vychutnání si estonské historie a kultury.