Písečné duny na Lebě

zabalit a ODJEZD

Písečné duny na Lebě

Písečné duny na Lebě jsou jedinečným a neobvyklým místem. Zdobí je 19 písečných dun, které se táhnou v délce až 7 kilometrů. Každé z nich má výšku přibližně 30 metrů. Oblast je obohacena o biodiverzitu, kterou místní nazývají „malá Sahara“. Napříč dunami je řada turistických tras a také oblíbená zastávka pro milovníky adrenalinu – sandboarding.

Místo jako z jiné planety

Oblast, která je mírně zvlněná koberečky z písku, má zvláštní a neobvyklý vzhled, který ještě zesiluje kontrast s okolní krajinou. Při pohledu z vrcholu duny můžete vidět siluetu polského pohoří a modrou oblohu.

Místo je obzvláště nádherné během východu slunce. Sluneční paprsky dávají oblasti nezapomenutelnou atmosféru, jako byste byli na Marsu. Někteří návštěvníci dokonce nazývají místo „Marsy“. Měkký písek, který se při každém doteku vlní, je příjemným zážitkem, který je z našeho světa, ale je obklopený tajemstvím.

19 impozantních dun

Duny se táhnou více než 25 kilometrů po pobřeží. Každá z těchto dun má svou vlastní unikátní krásu a je největším přírodním úkazem v Polsku. Duny jsou tvořeny jemnými písečnými hroudami a jejich výška se pohybuje od několika centimetrů až po 25 metrů. Jednotlivé duny jsou rozděleny do čtyř základních skupin podle svého umístění, jejich tvarů a struktury. Jednou z nejznámějších dun je Wielka Kopa, nejvyšší duna v oblasti s výškou 25 metrů. Kromě toho se zde nachází také desítky malých dun, které jsou klasifikovány jako lůžka a duhové duny. Pokud se vypravíte do této oblasti, budete si moci užít krásné vycházky a úžasné výlety. Můžete si dokonce vybrat, zda se půjdete projít po dunách nebo zůstanete u moře a užijete si jedinečnou přírodní krásu.

Turistické trasy i adrenalin

Nádherná příroda plná pozoruhodných scenérií, které tyto duny obklopují láká turisty po celý rok. Díky lokalitě s různorodou vegetací a geologickými formacemi mohou turisté najít něco pro každého a na každé roční období.

Milovníci adrenalinu mohou na dunách na Lebě najít spoustu možností pro dobrodružný výlet. Na tomto místě jsou k dispozici jízda na kole, jízda na koni, plavání, paintball a další. Na chráněném území jsou samozřejmě také přírodní rezervace a lesy, které nabízejí možnosti pro výlety. Kromě toho jsou v oblasti k dispozici řady stezek, na které se můžete vydat.