Tunisko

zabalit a ODJEZD

Tunisko

Tunisko je krásná země ležící v severní Africe. Je vyhledávanou turistickou destinací díky svým čarovným přírodním scenériím, starodávným památkám a bohaté historií. Jeho hlavním městem je Tunis s více než 2 milióny obyvatel. Země je vnímána jako jedna z nejstabilnějších v arabském světě a je domovem pro různé etnické skupiny, kultury a náboženství. Tunisku se říká také „zahrada Středomoří“, protože mísí příznačné prvky arabské, euroasijské a africké kultury.

Kulturní směsice Tuniska

Tuniské dědictví sahá až k dobám předměstského Berberského království, starověkého Řecka a Římské říše. Kulturními vlivy se prolíná arabský, africký a evropský vliv.

Kulturní směsice Tuniska je vyjádřena v jeho tradičních uměleckých formách, které zahrnují malbu, hudbu, vyšívání, tkaní a tance. Umělecké formy se používají k vyjádření tradic, historie, kultury a zvyků Tuniska. Každá oblast má svou vlastní tradici a charakteristiku.

V minulosti se ve středozemní oblasti rozvinul specifický styl malby, který se odrážel v kolekcích barev, které byly použity ve venkovských oblastech a na územích, kde jejich kulturní vliv byl nejvýraznější. V moderní době se umělci zaměřují na ještě větší zdůraznění tradic a kulturního dědictví.

Historické památky Tuniska

Nejznámější jsou pozůstatky po různých kulturách, které zde po staletí žily. Nejvýznamnější jsou pozůstatky po římském impériu, které se v této zemi zachovaly. Mezi nejvýznamnější patří vůbec nejstarší antická struktura na africkém kontinentu – vesnice Sbeitla. Nachází se v neobydlené oblasti nedaleko města Kairouan. Sloužila jako vojenská pevnost římské armády. Dále je tu amfiteátr El Jem, který byl vybudován ve 3. století a jejichž architektura je velmi podobná amfiteátrům v Římě. Díky svému dobrému stavu je to skvělé místo pro různé kulturní akce, které se tu pořádají. Další zajímavou památkou v Tunisku je karavanseraj Borj Ghazi Mustapha. Jedná se o fortifikovaný komplex, který byl postaven v 16. století a sloužil jako útočiště pro obchodníky při jejich cestách.

Turistické možnosti Tuniska

Země nabízí návštěvníkům mnoho možností, jak trávit dovolenou. Nádherné pláže se táhnou podél obou břehů Středozemního moře, slunečné počasí je téměř po celý rok a místní kultura je skvělou výzvou pro poznávání.

Kromě pláží je v Tunisku mnoho dalších turistických cílů. Většina oblastí je plná starobylých památek a krásných historických ruin. Tuniské oázy jsou dalším skvělým cílem pro návštěvníky, kteří mohou relaxovat v oázách s palmami, aquaparky a termálními lázněmi. Tyto oázy jsou také skvělou volbou pro ty, kteří touží po více aktivitách, neboť nabízejí vodní sporty, jízdu na koni, golf a mnoho dalších možností.